Individuals BC2

Competed at London 2012 Paralympic Games
and member at pre-Paralympic Team - Rio 2016
4th place in Europa Cup 2011 
7th place in World Championships 2010

6th place in Nymburk Regional (European) Open 2019

6th place in Regional (European) Open 2018 Pinto
Greek Champion 2008, 2010-2015 (= 7 double)

Team

Silver medal in European Championship 2017

Silver medal in Regional (European) Open 2018 Pinto

4th place in Sevilla Boccia World Open 2017

6th Povoa Boccia World Open 2018

6th place in European Team and Pairs Championships 2015 
6th place in European Championship 2013 
5th place in World Open Cup Povoa 2014 
Greek Champion 2008, 2010-2016, 2019

Με τον αθλητισμό (θεραπευτικό) αποφάσισα να ασχοληθώ στις αρχές του 2006 ως εναλλακτική λύση των φυσιοθεραπειών-κινησιοθεραπειών που δεν μου κάλυπτε το ασφαλιστικό μου ταμείο πέρα από ένα πολύ μικρό αριθμό από αυτές.

Έτσι, μου σύστησαν τον τότε Γ. Γραματέα του Α.Σ. ΑΜΕΑ "ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1994" ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ κι αυτός με έπεισε να ενταχθώ στα τμήματα του Συλλόγου. Τελικά, σταδιακά εντάχθηκα στο Mπότσια (BC2), στο Στίβο (F/T 32), στην κολύμβηση και στο μπάσκετ με αμαξίδιο (class. 1).

Τον Νοέμβριο του 2006 με δική μου πρωτοβουλία δημιουργήθηκε τμήμα Μπότσια (Boccia) στον Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος 1994 Πυλαίας (Θεσσαλονίκη) για τα παιδιά που δεν μπορούσαν να συμμετέχουν σε κάποιο άλλο άθλημα και έγινα ο πρώτος αθλητής του τμήματος Boccia.
Το 2009 κλήθηκα πρώτη φορά στην Εθνικής Ελλάδος και αμέσως ορίστηκα από τον Ομοσπονδιακό προπονητή αρχηγός στο ομαδικό της κατηγορίας BC1/BC2. Παράλληλα, το 2008 και 2009 αγωνίστηκα και στον Στίβο, στα αγωνίσματα ρίψη Κορίνας (Club Throw) και Δίσκο. Ακόμη, το 2008 ξεκίνησα να ασχολούμαι και με το αθλητικό Σκάκι στην ομάδα του ΜΑΠΟ "Κεραυνός" Ωραιοκάστρου. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι το 2009 εκτός πολλών άλλων και με την ιδιότητα του προπονητή οδήγησα τον τότε σύλλογό μου τον Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος 1994 Πυλαίας (Θεσσαλονίκη) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπότσια, αναδεικνύοντας τον 2η αθλητική δύναμη στην Ελλάδα, κατακτώντας συνολικά 4 μετάλλια!!! Δυστυχώς όμως, μετά από αυτή την τεράστια επιτυχία ο σύλλογος διέλυσε το τμήμα Μπότσια.
Την μεταγραφική περίοδο που ακολούθησε (2009) μεταγράφηκα από τον Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος 1994 Πυλαίας (Θεσσαλονίκη) στον Α.Σ.Α.Χ. Παιανίας, στον οποίο συνεχίζω την αθλητική μου πορεία μέχρι σήμερα.


Πορεία στο Μπότσια

2007
● 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 1-4 Φεβρουαρίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2
● 7η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 1-4 Φεβρουαρίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

2008
● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 11-15 Ιουνίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2
● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 11-15 Ιουνίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2


2009 

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Ελευσίνα, 11-12 Απριλίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Ελευσίνα, 11-12 Απριλίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 10η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2009 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (25 Ιουνίου-2 Ιουλίου) στο ομαδικό BC1/BC2
● 25η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2009 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (25 Ιουνίου-2 Ιουλίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2


2010 

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Ελευσίνα, 5-9 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Ελευσίνα, 5-9 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 17η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπότσια 2010 στη Λισσαβώνα της Πορτογαλίας (30 Μαΐου-10 Ιουνίου) στο ομαδικό BC1/BC2
● 7η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπότσια 2010 στη Λισσαβώνα της Πορτογαλίας (30 Μαΐου-10 Ιουνίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2


2011

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 2-5 Ιουνίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Κηφισιά (Αθήνα), 2-5 Ιουνίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 19η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπότσια 2011 στο Μπέλφαστ της Β. Ιρλανδίας (18-27 Αυγούστου) στο ομαδικό BC1/BC2
● 26η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπότσια 2011 στο Μπέλφαστ της Β. Ιρλανδίας (18-27 Αυγούστου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 4η θέση στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Μπότσια Ατομικών αγωνισμάτων 2011 στο Χάμαρ της Νορβηγίας (27 Οκτωβρίου-1 Νοεμβ.) στην κατηγορία BC2


2012

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 7-10 Ιουνίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 7-10 Ιουνίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 21η θέση στους ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ "ΛΟΝΔΙΝΟ 2012" (29 Αυγ.- 9 Σεπτ.) στο ατομικό της κατηγορίας BC2


2013

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 29 Μαΐου-2 Ιουνίου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 29 Μαΐου-2 Ιουνίου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 25η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2013 στο Γκιμαράες της Πορτογαλίας (15-23 Ιουνίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 6η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2013 στο Γκιμαράες της Πορτογαλίας (15-23 Ιουνίου) στο ομαδικό BC1/BC2


2014

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 7-11 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 7-11 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 11η θέση στο World Open Povoa 2014 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (18-23 Ιουνίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 5η θέση στο World Open Povoa 2014 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (18-23 Ιουνίου) στο ομαδικό BC1/BC2

● 32η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπότσια 2014 στο Πεκίνο της Κίνας (19-28 Σεπτεμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 14η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπότσια 2014 στο Πεκίνο της Κίνας (19-28 Σεπτεμβρίου) στο ομαδικό BC1/BC2


2015

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 26-31 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 26-31 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

● 27η θέση στο Ευρωπαϊκό Ηπειρωτικό Κύπελλο Μπότσια 2015 στο San Cugat Del Valles (Barcelona) της Ισπανίας (1-4 Απριλίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 9η θέση στο Ευρωπαϊκό Ηπειρωτικό Κύπελλο Μπότσια 2015 στο San Cugat Del Valles (Barcelona) της Ισπανίας (1-4 Απριλίου) στο ομαδικό BC1/BC2

● 21η θέση στο World Open Poznan 2015 στο Poznan της Πολωνίας (16-22 Ιουνίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 6η θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ομαδικών και ζεύγη στο Guilfornd της Μ. Βρεανίας (22-27 Ιουλίου) στο ομαδικό BC1/BC2


2016

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 24-29 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 24-29 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

 32η θέση στο Παγκόσμιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μπότσια 2016 στο Πεκίνο της Κίνας (19-26 Μαρτίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2


2017

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 9-14 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 9-14 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

 23η θέση στο Sevilla Boccia World Open 2017 Σεβίλλη της Ισπανίας (31 Ιουλίου - 7 Αυγούστου) στο ατομικό BC2

4η θέση στο Sevilla Boccia World Open 2017 Σεβίλλη της Ισπανίας (31 Ιουλίου - 7 Αυγούστου) στο ομαδικό BC1/BC2

 25η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2017 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (25 Οκτωβρίου-2 Νοεμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

 Ασημένιο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2017 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (25 Οκτωβρίου-2 Νοεμβρίου) στο ομαδικό BC1/BC2

2018

● 5η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 4-9 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι (Αθήνα), 4-9 Μαΐου) Μπότσια στο ομαδικό BC1/BC2

6η θέση στο στο Boccia Regional Open 2018 Pinto της Μαδρίτης της Ισπανίας (25 Μαρτίου - 1 Απριλίου) στο στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● Ασημένιο μετάλλιο στο Boccia Regional Open 2018 Pinto της Μαδρίτης της Ισπανίας (25 Μαρτίου - 1 Απριλίου) στο ομαδικό BC1/BC2

● 13η θέση στο στο Povoa Boccia World Open 2018  στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (2-9 Ιουλίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 6η θέση στο Povoa Boccia World Open 2018 στο Povoa de Varzim της Πορτογαλίας (2-9 Ιουλίου) στο ομαδικό της κατηγορίας BC1-BC2

21η θέση στο Παγκόσμιο 2018  στο Λίβερπουλ της Μεγ. Βρετανίας (12-18 Αυγούστου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

12η θέση στο Παγκόσμιο 2018  στο Λίβερπουλ της Μεγ. Βρετανίας (12-18 Αυγούστου) στο ομαδικό της κατηγορίας BC1-BC2

● 14η θέση στο στο Dubai Boccia World Open 2018  στο Dubai της Πορτογαλίας (14-21 Δεκεμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 8η θέση στο Dubai Boccia World Open 2018  στο Dubai της Πορτογαλίας (14-21 Δεκεμβρίου) στο ομαδικό της κατηγορίας BC1-BC2

2019

● 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Περιστέρι - Αθήνα, 25-30 Μαΐου) Μπότσια στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 11η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2017 στη Seville της Ισπανίας (25 Αυγούστου- 1 Σεπτεμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 7η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπότσια 2017 στη Seville της Ισπανίας (25 Αυγούστου- 1 Σεπτεμβρίου) στο ομαδικό της κατηγορίας BC1-BC2

6η θέση στο Nymburk Boccia Regional Open 2019 στο Nymburk της Τσεχίας (23 - 29 Σεπτεμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 4η θέση στο Nymburk Boccia Regional Open 2019 στο Nymburk της Τσεχίας (23 - 29 Σεπτεμβρίου) στο ομαδικό BC1/BC2

● 13η θέση στο Povoa Boccia World Open 2019  στο Povoa της Πορτογαλίας (28 Οκτωβρίου- 4 Νο-εμβρίου) στο ατομικό της κατηγορίας BC2

● 9η θέση στο Povoa Boccia World Open 2019  στο Povoa της Πορτογαλίας (28 Οκτωβρίου- 4 Νο-εμβρίου) στο ομαδικό της κατηγορίας BC1-BC2

Πορεία στο Στίβο 

2008
● 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (ΟΑΚΑ, 5-7 Ιουνίου) Στίβου στο αγώνισμα ρίψη Κορίνας (κατηγ. 32) με επίδοση 7,04μ


2009
● 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Εγκατ. ΟΑΚΑ, 22-24 Μαΐου) Στίβου στο αγώνισμα της δισκοβολίας (κατηγ. 32) με επίδοση 4,87μ
● 5η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Εγκατ. ΟΑΚΑ, 22-24 Μαΐου) Στίβου στο αγώνισμα ρίψη Κορίνας (κατηγ. 32) με επίδοση 7,85μ

Πορεία στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση

2019

● 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας - Σ.Ε.Φ., 4-5 Μαΐου) Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Όλοι οι αγώνες μου στο Μπότσια

WORLD OPEN, POVOA DE VARZIM 2019

     Pool F

vs  Bulthuis, Judith (NED). . . . . . . . . . . 12-1

vs  Yeung, Hiu Lam (HKG) . . . . . . . . . . . 1-4

vs  Kozmin, Dmitry (RUS). . . . . . . . . . . . 2-9

REGIONAL (EUROPEAN) OPEN NYMBURK (Czech Republic) 2019

     Pool B

vs  Kavurucu, Aydın (TUR) . . . . . . . . . . 13-0

vs  Wolfsteiner, Manuel (GER). . . . . . . . 5-5

vs  Taggart, Claire (GBR). . . . . . . . . . . . . 0-12

EUROPEAN CHAMPIONSHIPS, SEVILLE 2019

     Group E

vs  A-Zkan, Mustafa (TUR) . . . . . . . . . . 10-0

vs  Rombouts, Francis (BEL). . . . . . . . . . 1-6

vs  Meints, Bernd (NED) . . . . . . . . . . . . . 3-2

WORLD OPEN, DUBAI 2018

     Pool C

vs  Gonios, Nikolaos (GRE) . . . . . . . . . . 11-0

vs  Hirose, Takayuki (JPN) . . . . . . . . . . . 2-3

vs  Sugimura, Hidetaka (JPN) . . . . . . . . 0-8

WORLD CHAMPIONSHIPS, LIBERPOOL 2018

     Pool D

vs  Meints, Bernd (NED) . . . . . . . . . . . . . 1-6

vs  Yeung, Hiu Lam (HKG) . . . . . . . . . . . 4-6

vs  de Faria Mello, Natali (BRA) . . . . . . . 4-2

WORLD OPEN, POVOA DE VARZIM 2018

     Group F

vs  Fernandes Nelson (POR) . . . . . . . . . . 6-1

vs  Rombouts, Francis (BEL). . . . . . . . . . 0-8

vs  Hipwell Will (GBR) . . . . . . . . . . . . . . . 5-2

REGIONAL (EUROPEAN) OPEN PINTO (Madrid) 2018

     Pool A

vs  Meints, Bernd (NED) . . . . . . . . . . . . . 0-10

vs  Meguenni, Faycal (FRA). . . . . . . . . . . 12-0

     1/4 Final

vs  Rombouts, Francis (BEL) . . . . . . . . . . 3-9

EUROPEAN CHAMPIONSHIPS, POVOA DE VARZIM 2017

     Pool F

vs  MARTI, RAUL (ESP) . . . . . . . . . . . . . 2-2

vs  Tsyplina, Diana (RUS) . . . . . . . . . . . . 1-8

vs  Kozmin, Dmitry (RUS) . . . . . . . . . . . . 1-11

WORLD OPEN, SEVILLA 2017

     Pool B

vs  Rombouts, Francis (BEL) . . . . . . . . . . 1-4

vs  VONGSA, Watcharaphon (THA). . . . 0-14

vs  Kozmin, Dimitri (RUS) . . . . . . . . . . . . 1-4

WORLD INDIVIDUAL CHAMPIONSHIPS, BEIJING 2016

     Pool C

vs  ZHONG Kai (CHN) . . . . . . . . . . . . . . . 3-5

vs  SAENGAMPHA, Worawut (THA) . . . 3-11

vs  KRAL Tomas (SVK) . . . . . . . . . . . . . . . 2-3

WORLD OPEN CHAMPIONSHIPS, POZNAN 2015

     Pool C

vs  Araujo, Lucas (BRA) . . . . . . . . . . . . 6-3

vs  Valente, Abilio (POR) . . . . . . . . . . . 1-10

 

EUROPEAN CONTINENTAL CUP, SAN CUGAT  (BARSCELONA) 2015

     Pool D

vs  MORAN, Padraic (IRL). . . . . . . . . . . 1-10

vs  ABBASOV, Elvin (AZE). . . . . . . . . . . 3-2

vs  MARTIN, Manuel (ESP) . . . . . . . . . . 2-12

 

WORLD CHAMPIONSHIPS, BEIJING 2014

     Group 10

vs  RODRIGUES, Luiz Carlos (BRA). . 4-2

vs  VONGSA, Watcharaphon (THA) . . 0-18

WORLD OPEN CHAMPIONSHIPS, POVOA DE VARZIM 2014

     Pool D

vs  Elfert, Nir (ISR) . . . . . . . . . . . . . . . 15-0

vs  Gonçalves, Cristina (POR). . . . . . . 1-13

 

EUROPEAN CHAMPIONSHIPS, GOUIMARAES 2013

     Pool H

vs  Kypriotis, Christos (GRE) . . . . . . . . 7-0

vs  Levi, Nadav Shlomo (ISR). . . . . . . . 0-8

vs  Serbus, Frantisek (CZE) . . . . . . . . . 0-10

PARALYMPIC GAMES, BEIJING 2012

    Seed Matches

vs  KRAL Tomas (SVK) . . . . . . . . . . . . . 5-5

     1/16 Final

vs  MARTIN PEREZ Manuel (ESP) . . . 3-4

 

INDIVIDUAL EUROPEAN CUP, HAMAR 2011

     Pool D

vs  VUKUSIC Marin (CRO) . . . . . . . . . 11-0

vs  KEARNEY Jason (IRL) . . . . . . . . . . 8-1

vs  MEINTS Bernd (NED). . . . . . . . . . . 3-4

     1/4 Final

vs  CONNOLLY Roberta (IRL) . . . . . . . 3-1

     1/2 Final

vs  KRAL Tomas (SVK) . . . . . . . . . . . . . 3-5

      3º/4º

vs  MEZIK Robert (SVK). . . . . . . . . . . . 3-10

WORLD CUP, BELFAST 2011

     Pool M

vs  PEKLAR Štefanija (SLO) . . . . . . . . 16-0

vs  ZHONG Kai (CHN). . . . . . . . . . . . . 12-0

vs  MARIN Omar (COL) . . . . . . . . . . . . 7-0

     1/16 Final

vs  CORTEZ Pablo Alejandro (ARG) . . 1-4

WORLD CHAMPIONSHIPS, LISBOA 2010

     Group 06

vs  MURRAY Nigel (GBR) . . . . . . . . . . . 3-4

vs  GONÇALVES Cristina (POR). . . . . . 5-1

vs  MESCHERYAKOVA Olesya (RUS) . 5-1

     1/16 Final

vs  BULTHUISB Judith Elise (NED) . . 4-2

     1/8 Final

vs  YEUNG Hiu Lam (HKG) . . . . . . . . . 6-2

     1/4 Final

vs  DUKOVICH Adam (CAN) . . . . . . . . 1-4

EUROPEAN CHAMPIONSHIPS, POVOA DE VARZIM 2009

     Pool G

vs  CURTO José (ESP) . . . . . . . . . . . . . . 2-2

vs  LEAHY Tom (IRL). . . . . . . . . . . . . . . 2-3

vs  CONNOLLY Roberta (IRL). . . . . . . . 2-4

NATIONAL CHAMPIONSHIPS,  INDIVIDUAL ALEXANDROS PAPADAKIS ...

(69 gemes, 62 wins, 7 lost, score 674-84)

Α.Σ.Α.Χ.

Σύνολον 55 νίκες 3 ήττες, σκορ 635-55 (και 4 νίκες με σκορ 40-1 εκτός συναγωνισμού)

2019

..................  ................................. (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)        13-0

................. ΛΕΒΑΙΟΣ (ΚΟΤΙΝΟΣ)                              17-0

............ ΤΣΙΛΙΓΚΟΠΟΥΛΟΥ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                14-0 (προκριματικός 1/8)

ΜΙΧΑΛΗΣ ΛΕΜΟΝΗΣ (ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ)             10-0 (προημιτελικός)

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΟΝΙΟΣ (ΕΙΔΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ)         6-1  (ημιτελικός)

ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΟΚΟΝΟΣ (ΑΣΑΧ)                                   5-1  (τελικός)

2018 

ΑΛΙΑ ΙΣΣΑ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                                               14-0 (εκτός συναγωνισμού)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΜΑΝΤΑΣ (ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ)  18-0

ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ (ΑΡΙΩΝ)                               14-0

ΤΣΑΜΠΙΚΑ ΒΑΡΒΑΡΗΓΟΥ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                11-0 (προκριματικός 1/8)

ΜΙΧΑΛΗΣ ΛΕΜΟΝΗΣ (ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ)              3-4 (προημιτελικός, 6/5/2018, 14:22 τελευταία ήττα)

2017

ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΥΛΩΝΑΣ (ΑΣΑΧ)                                   19-0

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ (ΑΡΙΩΝ)                11-0

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)      16-0

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΕΠΠΑ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                              13-0

ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΛΟΥΚΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                         14-1 (προκριματικός 1/8)

ΙΓΚΛΗ ΝΑΤΣΟ (ΑΣΑΧ)                                                 10-1 (προημιτελικός)

ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΣΑΧ)                              6-0 α.α. λόγο κόκκινης κάρτας (ημιτελικός)

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                         3-4 (τελικός, ήττα 6η )

2016

ΠΑΛΤΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ (ΑΣΑΧ)                                      9-1

ΤΣΑΚΙΡΗ ΣΟΝΙΑ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                                   13-0

ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)             17-0 (ά.ά.)

ΚΟΥΜΑΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ)   17-0

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΠΕΡΝΑΝΔΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)  8-4 (προκριματικός 1/8)

ΚΟΚΟΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΑΣΑΧ)                             3-2 (προημιτελικός)

ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΣΑΧ)                              7-6 (ημιτελικός)

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                         5-6 (τελικός, ήττα 5η)

2015

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΣΑΧ)                       26-0

ΝΤΟΥΛΠΗΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ (ΠΥΡΡΟΣ)                     18-0

ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΣΙΚ ΜΑΤΕΟΥΣ (ΑΣΑΧ)                   15-0 (εκτός συναγωνισμού)

ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)        16-0 (προκριματικός 1/8)

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                  12-1 (προημιτελικός)

ΓΚΟΛΦΗΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                         13-0 (ημιτελικός)

ΓΑΛΛΑΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                       3-3 (τελικός)

2014

ΙΓΚΛΗ ΝΑΤΣΟ (ΑΣΑΧ)                                               5-0 (εκτός συναγωνισμού)

ΚΑΡΓΙΜΠΑΤΖΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ) 12-0

ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                         14-0

ΚΟΥΛΙΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (NIKH)                                  10-2 (προημιτελικός)

ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣΑΧ)                             7-0 (ημιτελικός)

ΠΕΠΠΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                           12-0 (τελικός)

2013

ΙΓΚΛΗ ΝΑΤΣΟ (ΑΣΑΧ)                                              6-1 (εκτός συναγωνισμού)

ΝΤΡΟΥΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)  14-0 (ά.α.)

ΜΥΛΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΣΑΧ)                               12-0

ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                        15-1

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                     10-1 (προημιτελικός)

ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣΑΧ)                           8-0 (ημιτελικός)

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                   6-2 (τελικός)

2012

ΝΤΟΥΛΠΗΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ (ΠΥΡΡΟΣ)                       22-0

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΡΙΩΝΑΣ)                        19-0

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                      3-1 (προημιτελικός)

ΠΕΠΠΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                             6-2 (ημιτελικός)

ΠΡΕΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣΑΧ)                                   5-1 (τελικός)

2011

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ  (ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ )       9-1

ΝΑΣΤΑΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                    8-1

ΓΑΛΑΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                           16-0 (προημιτελικός)

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                         8-0 (ημιτελικός)

ΠΡΕΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣΑΧ)                                    5-1 (τελικός)

2010

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)              9-1

ΝΑΣΤΑΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                  20-0

ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)       7-1 (προημιτελικός)

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΥΡΤΑΙΟΣ)                      7-2 (ημιτελικός)

ΠΡΕΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣΑΧ)                                   6-3 (τελικός)

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1994

Σύνολον 13 νίκες 4 ήττες, σκορ 99-31

2009

ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ)                 11-2

ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΝ ΙΖΕΤ (ΙΑΠΕΤΟΣ ΞΑΝΘΗΣ)        10-0

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Μ.ΑΛΕΞ.94)  5-2 (ημιτελικός Βορ. ομίλου)

ΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞ.94)                           1-5 (τελικός Βορ. ομίλου, ήττα 3η)

ΚΑΡΓΙΜΠΑΤΖΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΔΡΟΜΕΑΣ)      3-1 (προημιτελικός)

ΜΥΛΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΣΑΧ)                                     7-0 (ημιτελικός)

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Μ.ΑΛΕΞ.94)  2-3 (τελικός, ήττα 4η 11/4/2009)

2008

ΔΑΜΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                                      6-0

ΚΟΥΜΑΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤ/ΝΟΣ (ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ)         14-0

ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ)           8-1

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΧΡΣΤΙΝΑ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                           5-0 (προημιτελικός)

ΝΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ)                        3-3 (ημιτελικός)

ΜΥΛΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΣΑΧ)                                   4-2 (τελικός)

2007

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΑΣΑΧ)          4-1

ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ (ΔΡΟΜΕΑΣ)                  10-0

ΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞ.94)                        4-8 (ήττα 1η)

ΝΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ)                       2-3 (προημιτελικός, ήττα 2η)

 

# # # # # #

NATIONAL CHAMPIONSHIPS, GAMES TEAMS OF ALEXANDROS PAPADAKIS ...

(48 gemes, 43 wins, 5 lost, score 547-109)

Α.Σ.Α.Χ.

Σύνολο 32 νίκες, 3 ήττες, σκορ 431-69 (33 νίκες, 3 ήττες, σκορ 445-71 με εκτός συναγωνισμού)

 

2019 δεν είχα συμμετοχή στο ομαδικό.

2018

ΔΡΟΜΕΑΣ             16-0 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΑΡΙΩΝ                    19-0 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ              7-7 (αγώνας πρωταθλήματος-τελικός) (ήττα 5η -τελευταία με ομαδικό)

Σύνολο  2 νίκες, 1 ήττες σκορ 42-7

2017

ΑΡΙΩΝ                   30-0 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΔΡΟΜΕΑΣ            20-0 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ              5-5 (αγώνας πρωταθλήματος-τελικός) (ήττα 4η)

Σύνολο  2 νίκες, 1 ήττες σκορ 55-5

2016

ΑΡΙΩΝ                  26-0 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΔΡΟΜΕΑΣ              8-1 (αγώνας πρωταθλήματος)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ              6-1 (αγώνας πρωταθλήματος-τελικός)

Σύνολο  3 νίκες, 0 ήττες σκορ 40-2

2015

ΑΡΙΩΝ                   29-0

ΔΡΟΜΕΑΣ 1          18-0

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 2           4-7 (ήττα 3η)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 1           6-6 (ημιτελικός)

ΑΣΑΧ 2                    6-1 (τελικός)

Σύνολο 4 νίκες, 1 ήττα σκορ 63-14

 

2014

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 2         18-1

ΔΡΟΜΕΑΣ 1           6-3

ΔΡΟΜΕΑΣ 2         14-0 (ημιτελικός)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 1           6-4 (τελικός)

Σύνολο 4 νίκες, σκορ 44-8

2013

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 3         16-0 (ά.α.)

ΑΣΑΧ 2                    9-1

ΔΡΟΜΕΑΣ 2         16-0

ΔΡΟΜΕΑΣ 1          11-3 (ημιτελικός)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 1           6-5 (τελικός)

Σύνολο 5 νίκες, σκορ 58-9

2012

ΑΡΙΩΝ                  14-2

ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ   9-3

ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ   9-1 (ημιτελικός)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ 1        10-3 (τελικός)

Σύνολο 4 νίκες, σκορ 42-9

2011

ΔΡΟΜΕΑΣ 1            5-3

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ        17-0

ΑΡΙΩΝ                    14-2 (εκτός συναγωνισμού)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ             14-5 (ημιτελικός)

ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ    5-2 (τελικός)

Σύνολο 4 νίκες, σκορ 41-10 (5 νίκες, σκορ 55-12 με αγ. εκτός συναγ.)

2010

ΔΡΟΜΕΑΣ 1        16-0

Α.Σ.Α.Χ. 2              7-3

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ      11-0 (ημιτελικός)

ΤΥΡΤΑΙΟΣ          12-2 (τελικός)

Σύνολο 4 νίκες, σκορ 46-5

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1994

Σύνολο 11 νίκες, 2 ήττες, σκορ 116-40

2009

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ 1     13-1

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ 2    15-2

ΔΡΟΜΕΑΣ 2          8-4 (ημιτελικός)

Α.Σ.Α.Χ. 1               6-6 (τελικός - 12/4/2009, 14:00 ήττα 2η)

Σύνολο 3 νίκες, 1 ήττα, σκορ 42-13

2008

ΔΡΟΜΕΑΣ 3         11-2

ΔΡΟΜΕΑΣ 2         11-0

ΤΥΡΤΑΙΟΣ            11-2

ΔΡΟΜΕΑΣ 1          8-2 (ημιτελικός)

Α.Σ.Α.Χ.                 6-4 (τελικός)

Σύνολο 5 νίκες, σκορ 47-10

2007

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ        7-4

ΔΡΟΜΕΑΣ 1          6-2

Α.Σ.Α.Χ. 2            12-3

Α.Σ.Α.Χ. 1              2-8 (ημιτελικός ήττα 1η)

Σύνολο 3 νίκες, 1 ήττα, σκορ 27-17

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now